برنامه راهبردی

                         به نام آنکه جان را فکرت آموخت

 

برنامه راهبردی رادیولوژی دهان و فک و صورت ایران

 

مقدمه

یکی از ویژگی های مدیریت ایده ال در یک مجموعه،  بهره جستن از برنامه ای جامع ، دقیق و در عین حال قابل اجرا  با توجه به تجارب گذشته،  نیازهای موجود و نگاه روشن به آینده آن مجموعه است .

کارگروه صنفی رادیولوژی دهان و فک و صورت ایران  این افتخار را دارد  که در  مدت  فعالیتش، بعنوان یک مجموعه برنامه محور و عمل گرا خدماتی در حد توان به رشته رادیولوژی فک و صورت کشور ارائه نماید.

هیات مدیره آینده انجمن رشته می بایست  ریز سرفصل های مرتبط ، مزیت های نسبی و مشکلات موجود را به دقت مورد توجه قرار داده و با انگیزه و انرژی و‌ در عین حال تعقل و تدبر حرکتی رو به جلو، امیدبخش و مقبول نزد همکاران داشته باشد.

باور ما اینست که برای سربلندی رشته و همکاران عزیز صرفا نمیتوان با پنج نفر عضو هیات مدیره و یک بازرس و یا حدودا پانزده نفر اعضا کارگروه به این مهم دست یافت.

بر آن شدیم تا ضمن تقسیم وظایف و نگاه موشکافانه به تمام مسائل موجود در رشته که بعضا مغفول هم مانده اند ، و با کمک تمامی همکاران عزیز از پیشکسوت تا جوان ، از هیات علمی تا شاغلین در بخش خصوصی یا دولتی  و تا دستیاران مشغول به تحصیل،  از همکاران موافق تا منتقدین به ایده های  ما  ، هر کسی که به هر نحو  احساس توانمندی و علاقه میکند، به استقبال آینده ای بهتر برویم.

بنابراین جهت حصول موارد ذکر شده، با  تقسیم  کارها  و بررسی دقیق جزئیات مختلف و مباحث مربوط به رشته و بهره جستن از پتانسیل بدنه همکاران عزیز ، آیین نامه داخلی جدیدی  برای هیات مدیره آینده تعریف و بهمراه چارت بندی آن پیشنهاد می گردد. آنچه از این آیین نامه  جلب نظر میکند  تشکیل چهار کمیته جدید در ساختار تشکیلاتی انجمن می باشد :

۱-کمیته علمی-آموزشی

۲-کمیته صنفی

۳-کمیته حقوقی-اخلاقی

۴-کمیته روابط عمومی.

 

تبصره ۱: در کنار انتخاب یک نفر از منتخبین بعنوان رئیس هیات مدیره، هرکدام از چهار عضو دیگر بعنوان سرپرست یکی از کمیته های چهارگانه انتخاب خواهند شد.

تبصره ۲: وظایف تعریف شده در اساسنامه شامل؛ نایب رییس، دبیر و خزانه دار همچنان به قوت خود باقیست و منافاتی با سرپرستی کمیته ها ندارد.

تبصره ۳: یک نفر از همکاران  ترجیحا خارج از هیات مدیره با پیشنهاد رییس هیِئت مدیره و تصویب اعضا، بعنوان “مدیر  اجرایی  ”  شروع به فعالیت خواهد نمود. هدف از تعریف این پست  ، ایجاد هماهنگی بین کمیته ها و کارگروه های مختلف و حضور ایشان در جلسات لازمه (در کمیته ها و یا خارج از مجموعه رشته) بعنوان نماینده هیات مدیره خواهد بود.

تبصره ۴: در زیرمجموعه هر کمیته، کارگروه های مربوطه تشکیل شده که هر کارگروه شامل ۲ تا ۶ عضو از اعضا پیوسته انجمن خواهد بود که با اعلام فراخوان هیات مدیره از بین همکاران داوطلب انتخاب خواهند شد.

تبصره ۵: هر کارگروه علاوه بر وظایف اجرایی محوله از سوی هیات مدیره و توسط سرپرست کمیته مربوطه،  امکان تصویب پیشنهاد و ارائه به هیات مدیره را هم دارد.

تبصره ۶: هر کارگروه باید بصورت ماهیانه گزارشی از عملکرد خود  را به هیئت مدیره ارائه نمایند.

تبصره ۷: توضیحات تکمیلی در موارد ذکر شده در متن آیین نامه داخلی هیات مدیره به زودی نهایی شده و به  پیوست برنامه خواهد آمد.

*در ادامه به ریز کارگروه های تعریف شده برای هر کمیته و شرح مختصری از وظایف هرکدام میپردازیم:

 

۱-کمیته علمی-آموزشی

یکی از وظایف بارز و مشخص هیات مدیره انجمن  پرداختن به مباحث علمی، آموزشی و پژوهشی ست، اما قطعا علاوه بر برپایی کنگره های سالانه که اهمیت به سزایی برای رشته دارد مباحث بسیار مهم دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

۱-۱) کارگروه کنگره

اعضا این کارگروه تمامی برنامه ریزی های علمی و اجرایی برگزاری یک کنگره شکیل و کاربردی را بر عهده خواهند داشت. باتوجه به سنگینی وظایف میتوان بعد از هرکنگره سالانه، نسبت به جایگزینی اعضا این کارگروه با سایر همکاران اقدام نمود.

تبصره : کارگروه کنگره می تواند در هماهنگی با مدیر اجرایی از تجربیات موفق کنگره های علمی سایر رشته های تخصصی داخلی یا خارجی چه به صورت مشاوره یا اجرا یی بهره مند شود.

 

۱-۲) کارگروه دوره های مدون و کارگاه های آموزشی  

الف : یقینا در کنار کنگره سالانه آنچه در زمینه ارتقا سطح علمی همکاران رشته و نیز خارج از رشته میتواند کمک بسیار قابل توجهی نماید تشکیل و برگزاری دوره های مداوم علمی و آموزشی به صورت حضوری یا مجازی است. برنامه ریزی و برپایی جلسات جهت استفاده دو یا چند جانبه برای تبادلات علمی با سایر رشته ها از جمله جامعه جراحان فک و صورت، رادیولوژیست های جنرال ، گوش و حلق و بینی و .. نیز از جمله اهداف در این مقال می باشد.

کورس های آموزشی در مقیاس محدود و گروههای مثلا  ده تا سی نفره همراه با آموزش عملی توسط یک یا چند استاد متبحر از مواردیست که نباید مغفول واقع شود.

 

ب :  راه اندازی و مدیریت علمی گروه ها و یا پیج های فضای مجازی از دیگر موارد مرتبط با این کارگروه است. گروه افق های OMFR که توسط کارگروه در واتس اپ راه اندازی و با استقبال خوبی مواجه شده نمونه ای از این مورد است.

 

 

۱-۳) کارگروه پژوهشی، مقالات و نشریات

اعضا این کارگروه باید با دید پژوهش محور خود، برنامه ریزی های دقیق و کاربردی جهت افزایش سطح  عملکرد پژوهشی همکاران، امکان هماهنگی و تبادل نظر دانشگاههای مختلف در این خصوص و نیز فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای پذیرش راحت تر و سریع تر مقالات پژوهشی همکاران را بعمل آورند.

یکی از وظایف این کارگروه تلاش برای ثبت و راه اندازی مجله علمی تخصصی برای انجمن رادیولوژی فک و صورت خواهد بود.

 

۱-۴) کارگروه آکادمیک

نگاه ویژه این کار گروه به همکاران محترم هیات علمی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور و تلاش برای ایجاد هماهنگی بین این  گرامیان و همچنین امور مربوط به  دستیاران عزیز خواهد بود.

از رئوس مهم وظایف کارگروه آکادمیک می توان به این موارد اشاره نمود:

– زمینه سازی برای امکان مباحثات ، بیان مشکلات ، تبادل تجربیات و پیشنهادات سازنده بین اعضای هیات علمی دانشکده های مختلف.

– تلاش برای کاهش ظرفیت پذیرش دستیاران در دانشکده های مختلف.

– گام برداشتن در زمینه اصلاح تدریجی کوریکولوم آموزشی و نیز تلاش برای راه اندازی دوره های فلوشیپ متناسب با نیاز های روز رشته و با بهره بردن از تجربیات دانشگاه های معتبر دنیا. باید با برنامه ریزی مرحله ای و گام به گام ، زمینه سازی برای ورود            رادیولوژیست های فک و صورت به بخش های بیمارستانی را فراهم نمود.

ما در فکر تبدیل متخصصین رادیولوژی فک و صورت به آنچه شایسته و بایسته است هستیم.

 

۲-کمیته صنفی:

اعتقاد داریم بخش قابل توجهی از مشکلات حال حاضر همکاران و متخصصین رشته به مسائل صنفی برمیگردد.  این مباحث متاسفانه در گذشته آنچنان مورد توجه واقع نشده، درحالیکه فضای بسیار وسیع و گسترده ای برای تلاش و برنامه ریزی و نتیجه گیری وجود دارد. میتوان با استفاده از پتانسیل های موجود، نه تنها تهدیدات را از بین برد بلکه فرصت های بسیاری پدید آورد.

 

۲-۱)کارگروه شرکت های تجهیزات

از اولین و چالش برانگیز ترین مباحثی که هر همکار چه در شروع و چه در ادامه تاسیس مرکز خود با آن مواجه میشود بحث خرید دستگاهها و تجهیزات است. با یک تعامل سازنده از طریق برقراری یک رابطه برد-برد بین همکاران و شرکت های نمایندگی تجهیزات میتوان تا حد قابل توجهی از میزان درگیری و استرس در این زمینه کاست.

یک نمونه عملی موفق در اینمورد، پرزنت شرکت های تجهیزات و نیز شرکت های مربوط به  سیستم های ارسال تصاویر بود که علاوه بر ایجاد امکان مقایسه برای همکاران با ارائه توضیحات کامل فنی و تخصصی، توانستیم شرایط  خوبی را نیز تحت عنوان جشنواره فروش  از آنها دریافت نماییم.  همینطور در بحث استمهال چک همکاران در اوایل دوران کرونا، همین تعامل سازنده بود که باعث شد بتوانیم بین یک تا سه ماه مهلت از شرکت های محترم به نفع همکارانمان بگیریم.

از جمله برنامه های درنظر گرفته شده در این مورد میتوان به طرح رنکینگ شرکت ها با توجه به نحوه خدمات مالی و فنی  حین و پس از فروش اشاره نمود.

درواقع شرکتها باید این پیام را بگیرند که تحت ذره بین ما هستند؛  هرکدام که بیشتر با همکارانمان بعنوان مشتری خود مدارا کند، منصفانه تر عمل کند، اصطلاحا خوش قول تر باشد، به فکر سودی متعارف و معقول و با شرایط مناسب آنهم در بازار آشفته کنونی باشد و خدمات پس از فروش بهتری ارائه نماید قطعا سزاوار استقبال بهتری از جانب ما خواهد بود.

تبصره 1: این کارگروه در هماهنگی با کارگروه مشورتی حقوقی، در تنظیم قراردادهای خرید تجهیزات، همراه و مشاور حقوقی همکاران خواهد بود.

تبصره 2 : دیگر وظیفه این کارگروه  نظارت بر گارانتی تجهیزات و نیز تلاش برای عقد و تنظیم قرارداد مناسب برای پوشش بیمه ای تجهیزات مراکز می باشد.

۲-۲) کارگروه تعرفه

متخصصین رشته ما بعنوان یک رشته بسیار سرمایه بر و خدمات محور حق خود میدانند که تیمی بعنوان متولی امور تعرفه در راس مدیریتی انجمن خود داشته باشند. تعامل سرسختانه با مسئولین مربوطه وزارتی و همینطور انجمن رادیولوژی عمومی در تعریف ضریب کا و  تعرفه های مناسب با توجه به تورم و هزینه های فوق العاده بالای حرفه مان جزو وظایف این کارگروه است.

پیگیری و احیانا بازنگری امور قرارداد های بیمه ای چه با  بیمه های پایه و چه با بیمه های تکمیلی و همینطور بانک ها و سایر ارگان های مشابه  بمنظور افزایش مبالغ در نظر گرفته شده  از دیگر وظایف این کارگروه است.

۲-۳) کارگروه فروشگاه صنفی

از ملزومات حال حاضر رشته با توجه به تعداد نسبتا بالای متخصصین فعال در آن  تشکیل یک فروشگاه صنفی اختصاصی جهت عرضه مواد و لوازم مصرفی از جمله دیوارکوب و پیش بندهای سربی، وسائل بهداشتی- حفاظتی نظیر ماسک و دستکش و روکش های یکبار مصرف ، انواع محلول های ضد عفونی کننده و ..  با کیفیت مورد تایید و قیمت مناسب می باشد.

جای خالی این مورد با اهمیت  بویژه در دوران کرونا بیشتر به چشم آمد.

 

۳-کمیته حقوقی و اخلاقی

آنچه مسلم است اینکه امروزه معضلات و چالش های زیادی چه از داخل و چه خارج از آن متوجه رشته مان  می باشد. در سایه وجود و فعالیت مناسب این کمیته میتوان بخش اعظمی از این دست مشکلات را حل و یا به حداقل ممکن رساند.

۳-۱) کارگروه تدوین و اجرای آیین نامه تاسیس

یکی از خلا های بسیار مهم و اساسی رشته که باید به فوریت به آن پرداخت همین است. هیات مدیره آینده باید به سرعت این گروه را مامور تدوین پیش نویس آیین نامه تاسیس مراکز و موسسات رادیولوژی فک و صورت نموده تا در هم اندیشی با مسئولین معاونت درمان وزارتخانه و نیز صاحب نظران داخل و خارج رشته ای آنرا تهیه نماید. پس از تهیه باید بند به بند آن در مجمع عمومی به رای گذاشته شود و پس از تصویب نهایی آنرا وارد فاز عملیاتی کرد.

نکته مهم: برخی موارد چالش بر انگیز رشته از قبیل سطح بندی و امکان داشتن مراکز حقیقی و حقوقی و … نیز میتواند در پیش نویس آیین نامه،  مورد اشاره و در معرض رای همکاران در مجمع قرار گیرد و درواقع نظرسنجی انجام شود. در صورت رای آوردن هرکدام، اعضا این کارگروه با کمک مستقیم اعضا هیات مدیره  باید تمام تلاش خود را برای عملی شدن موارد تصویب شده بعمل آورند و اگر احیانا موفق به متقاعد نمودن مسئولین وزارت در یک مورد خاص هم نشدند ، ضمن ارائه گزارش فعالیت های انجام شده مثلا در جلسات با کمیته سطح بندی وزارتخانه، و توضیح علت عدم حصول نتیجه مطلوب، به فکر راهکارهای درون رشته ای برای عمل نمودن متخصصین رشته به آن مورد خاص باشند.  توجه و احترام به رای اکثریت و نیاز سنجی از همکاران در اینگونه موارد از  اولویت های هیات مدیره آینده باید باشد.

۳-۲) کارگروه مشورتی حقوقی

تشکیل و وجود تیم مشورتی با حضور چند وکیل پایه یک دادگستری با تخصص و سابقه فعالیت در پرونده های پزشکی و درمانی، و نیز چند کارشناس متبحر و مجرب از بدنه وزارت بهداشت و نیز متخصصین اقتصاد سلامت،  یکی از نیاز های مهم رشته است. این کارگروه باید پل ارتباطی بین هیات مدیره و بدنه رشته با این عزیزان باشند که علاوه بر مشاوره های عمومی در مواردی مثل مالیات، قوانین کار،اجرام حرفه ای و… به همکاران گرامی،  حتی درصورت نیاز به مشاوره خصوصی هریک از همکاران نیز این امکان را فراهم آورد. جلسات مشاوره با آقای دکتر شاهرخی که با همت کارگروه صنفی برگزار شد نمونه ای از این برنامه ها بوده است.

تبصره : تعیین سالیانه دستمزد همکاران متخصص که در مراکز تصویر برداری بعنوان مسئول فنی فعالیت می کنند از دیگر وظایف این کار گروه است.

 

۳-۳) کارگروه پیگیری های اداری و وزارتی

از آنجا که جهت حصول نتایج مطلوب از مسائل مرتبط با  وزارت بهداشت و سایر ارگان ها،  نامه نگاری یا تماس های تلفنی در خیلی از موارد  کارساز نخواهد بود، اعضاء این کارگروه که ترجیحا باید از همکاران ساکن در شهرهای استان تهران یا البرز باشند  باید وظیفه پیگیری های حضوری را بر عهده بگیرند.

یکی دیگر از وظایف این کارگروه رصد نمودن تمام دستورالعمل ها، بخشنامه ها، آیین نامه ها، شیوه نامه ها و … جدید مرتبط با رشته مان است که بلافاصله باید هیات مدیره را جهت تصمیم گیری و عکس العمل مناسب در جریان آنها قرار دهند. نظارت و ممانعت از مداخله سایر رشته ها در بکارگیری تکنیک های تخصصی رادیولوژی فک و صورت وظیفه دیگر این کارگروه است.

 

۳-۴) کارگروه اخلاقی – انضباطی

از جمله گله مندی هایی که گاها همکاران رشته نسبت به یکدیگر بیان میکنند وجود مواردی از قبیل تعرفه شکنی (دامپینگ)، پورسانت و فی اسپلیتینگ، تبلیغات خارج از عرف و … است که هرچند اندک اما متاسفانه وجود دارد.

واقعیت این است ؛ زمانی که ساز و کارهای مناسب در تبلیغ گروهی وجود نداشته باشد، زمانی که مسیرهای درستی در رقابت تعریف نشده باشد، زمانی که موارد غیر مجاز به صورتی قارچ‌گونه در حال رشد باشند، متاسفانه و هرچند به اشتباه  شاهد ایجاد راه‌های غیرمتعارف و رفتار های تبلیغی ناسالم نظیر تعرفه شکنی و پورسانت و غیره خواهیم بود.  اعتقاد داریم که اگر ما در کنار غنای علمی به شیوه هایی از تعامل دقیق و مناسب با انجمن های تخصصی و عمومی دندانپزشکی دست پیدا کنیم عملاً ورود به مسیرهای درست ، نیاز به راه های نادرست و نکوهیده را کاهش داده و کنترل خواهد کرد و این درمان عملی بی اخلاقی در رشته خواهد بود.

بعنوان یکی از راهکارهای عملی، اصولی و مناسب برای کاهش این موارد میتوان به تنظیم  “منشورنامه اخلاقی”  رشته توسط این کارگروه اشاره کرد. سپس اسامی همکارانی که منشورنامه را امضا و لازم الاجرا برای خود دانستند بطور علنی اعلام شود (پس بصورت غیر مستقیم میتوان به اسامی همکارانی که امضا نکردند پی برد) ضمن اینکه همکارانی که به این منشور نامه عمل نمیکنند را میتوان با روش های درون رشته ای مانند ممانعت از ثبت نام در کنگره و دوره های آموزشی و عدم تخصیص سخنرانی و نیز خدمات صنفی به ایشان مورد مواخذه قرار داد. در این راه میتوان نظر مشورتی انجمن و مراکز تحقیقاتی اخلاق پزشکی را نیز دریافت نمود.

یکی از دیگر وظایف مهم این کارگروه ، تشکیل “هیات حل اختلاف”  است که علاوه بر حضور سرپرست کمیته حقوقی-اخلاقی و اعضا این کارگروه در آن ، که حداقل دو نفر از آنان باید از پیشکسوتان محترم رشته باشند، یک وکیل پایه یک دادگستری با سابقه کاری در این زمینه نیز حضور خواهد داشت تا به اعتراضات ارائه شده از سوی همکاران در اینمورد رسیدگی و در صورت اثبات، مراتب جهت پیگیری به سازمان نظام پزشکی و سپس مراجع قضایی اعلام گردد.

 

۴- کمیته روابط عمومی

از حلقه های مفقوده رشته ما در طول سنوات گذشته ،  وجود یک روابط عمومی پویا و چابک  و نیز برنامه های رفاهی و تفریحی گروهی برای همکاران رشته بوده است و هرچه تعداد متخصصین با گذشت زمان بیشتر میشود، این کمبود بیشتر به چشم می آید. اعتقاد راسخ داریم که برای رسیدن به موفقیت باید همکاران در جریان سریع ، شفاف و کامل وقایع مدیریتی قرار گیرند و از دیگر سو مجموعه مدیریتی رشته باید شنونده نظرات و انتقادات ایشان باشد.

۴-۱) کارگروه اطلاع رسانی، انتقادات و پیشنهادات

وظیفه این کارگروه همانطور که از نامش پیداست تنظیم و ارائه سریع صورت جلسه های هیات مدیره و مجمع عمومی و همچنین ارائه گزارش های فصلی از عملکرد هیات مدیره  برای مشاهده و قضاوت کلیه اعضا پیوسته انجمن است.

از دیگر وظایف آن اعلام شماره تماس جهت دریافت هرگونه نظر، سوال، انتقاد و پیشنهاد از سوی تمامی همکاران و انعکاس سریع آنها به هیات مدیره خواهد بود.

تبصره : مشاوره رساندن به همکاران فارغ التحصیل جدید در مورد چگونگی آغاز راه برای تاسیس مرکز خصوصی و همچنین پل ارتباطی بین مراکز متقاضی برای مسئول فنی با این عزیزان ، از دیگر وظایف این کار گروه است.

۴-۲) کارگروه شاخه های استانی

یکی از ابتکارات مدیریتی که میتواند حل کننده یا کاهش دهنده خیلی از مشکلات درون رشته ای بین همکاران باشد تشکیل شاخه های استانی است که البته در شهرهای بزرگ مانند تهران میتوان چند شاخه مستقل(مثلا شمال، جنوب، شرق و غرب) تشکیل داد. واضح است که درصورت جمع شدن همکاران عزیز در یک مجموعه کوچکتر و نزدیکتر به هم میتوان راحت تر به مسائلی از قبیل  نحوه تبلیغات ، بحث درمورد نامه های ارسالی از سوی معاونت درمان و بیمه ها، مشاوره درمورد کیس خاص مراجعه کننده، احتمال تعرفه شکنی ، پورسانت و … پرداخت.

و اگر احیانا مشکلی در درون این گروهها حل نشد ، میتوان مراتب را به اطلاع کارگروه اخلاقی-انضباطی یا سایر کارگروه های مربوطه رساند.

اعضا این کارگروه وظیفه تقسیم بندی و نظارت بر فعالیت شاخه های استانی و انتقال مسائل و مشکلات مطروحه به هیات مدیره را برعهده دارند.

۴-۳) کارگروه رفاهی

فراهم نمودن خدمات سیاحتی، ورزشی و تفریحی برای اعضا پیوسته و دستیاران به منظور تقویت حس دوستی و ایجاد نشاط و سلامتی بیشتر بین همکاران از جمله فعالیت های این کارگروه است.

باید تلاش شود که شرکت های فروش تجهیزات به مانند سال های نه چندان دور با تقبل بخشی از هزینه سفر و اعطای ویزا  نسبت به اعزام گروهی همکاران به کشور تولید کننده تجهیزات خریداری شده و بازدید حضوری از کمپانی و حتی دوره های آموزشی چند روزه در آن کشور،  اقدام نمایند‌.

سخن پایانی

در پایان آنچه از نظر کارگروه صنفی حائز اهمیت است اجرایی کردن  این آیین نامه نیازمند حضور گروهی متحد و همفکر در هیئت مدیره انجمن  میباشد  که علاوه  سابقه همکاری و تعامل مشترک ، در تقسیم وظایف از پشتوانه فکری و اجرایی کارگروه صنفی نیز بهره مند باشند  . لذا از همکارانی که برنامه محور بودن نامزدهای انتخاباتی دغدغه اصلی آنها میباشد خواهشمندیم در هنگام انتخاب خود لیست یکپارچه کارگروه صنفی را مد نظر خویش قرار دهند.

..سعدیا گرچه سخندان و مصالح گویی

به عمل کار براید به سخندانی نیست

یارب از نیست به هست آمده صنع توایم

وانچه هست از نظر علم تو پنهانی نیست