قابل توجه همکارانی که در سیزدهمین کنگره بین المللی رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران ثبت نام نموده اند. درصورت هرگونه سوال در خصوص ثبت نام، ورود و استفاده از برنامه های کنگره یا سایر موارد میتوانید با عضویت در گروه تلگرامی کنگره سیزدهم با لینک ذیل؛
https://t.me/joinchat/Qwwx1Meey9ZjYzA0
سوال خود را مطرح نموده و یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۲۴۷۸۶۹ تماس حاصل فرمایید.
کمیته اجرایی کنگره رادیولوژی فک و صورت

……………………………………………….

نحوه شرکت در مسابقه

……………………………………………….

*با سلام و عرض ادب*

احتراما به اطلاع همکاران عزیز می رساند

طی انتخابات داخلی اعضا هیئت مدیره ، این نتایج بدست آمد؛

رییس هیئت مدیره؛ جناب آقای دکتر وفایی

نایب رییس ؛ جناب آقای دکتر نیر

دبیر هیئت مدیره؛ جناب آقای دکتر جعفری

خزانه دار؛ جناب آقای دکتر پورصفر

با آرزوی در پیش رو بودن روزهای خوب برای رشته در کنار و دوشادوش یکدیگر.

هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت

……………………………………………….

*صورت جلسه انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت و انجمن رادیولوژی جنرال*

مورخ ۹۹/۱۰/۱ ، ساعت ۱۰:۳۰-۹:۳۰ ، در محیط skyroom

*نمایندگان هیأت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت:*

جناب آقای دکتر وفایی (ریاست)

جناب آقای دکتر جعفری (دبیر)

*نمایندگان هیأت مدیره انجمن رادیولوژی جنرال:*

جناب آقای دکتر صانعی (ریاست)

جناب آقای دکتر صداقت (دبیر)

جناب آقای دکتر حقیقت خواه (عضو)

جناب آقای دکتر حکمت نیا(عضو)

جناب آقای دکتر رادفر (عضو )

در این جلسه پس از بیان نقطه نظر ها، تاریخچه ارتباط هردو انجمن با یکدیگر جهت تنویر اذهان اعضای شرکت کننده، زمینه های کلی اشتراک و اختلافات، در نهایت بر اتحاد و تعامل بیشتر هر دو انجمن در زمینه های علمی و صنفی تاکید شد و مورد استقبال طرفین قرار گرفت.

موارد مورد توافق:

با پیشنهاد جلسه حضوری بین انجمن رادیولوژی فک و صورت و انجمن رادیولوژی ایران، موافقت شد

تنظیم و ارائه یک دستور جلسه مشترک پیش از جلسه حضوری هر دو انجمن

پیشنهاد تعامل بیشتر سایر انجمن های مرتبط با پرتو پزشکی

*با تجدید احترام- شاد و تندرست باشید*

*هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران – ۰۶/ ۱۰/ ۹۹*

………………………………………….

بنام آفریننده یکتا

با عرض سلام و تقدیم احترام

با توجه به برگزاری “سیزدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی متخصصین رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران” با عنوان “نگرشی نوین بر رادیولوژی دهان، فک و صورت” ، بصورت مجازی، بدینوسیله از کلیه اساتید گرانقدر و همکاران ارجمند دعوت میگردد با مراجعه به سایت “انجمن رادیولوژی فک و صورت ایران” به آدرس www.iaomfr.com حداکثر تا تاریخ 30/10/1399نسبت به بارگزاری خلاصه محتوای سخنرانی و یا پوستر خود اقدام بفرمایند. متذکر میگردد اولویت پذیرش، با مقالات آموزشی است که تحت عناوین پیشنهادی ذیل، تهیه گردند.

…………………………………………..

*با سلام و عرض ادب*

احتراما به اطلاع همکاران گرامی می رساند ، صبح روز شنبه مورخ ۹۹/۱۰/۶، جلسه ای با حضور آقایان دکتر پورصفر و دکتر یوسفی با جناب آقای دکتر رحیمی (مدیرکل دفتر حفاظت در برابر اشعه) و جناب آقای دکتر اربابی(مدیر امور پرتوپزشکی این دفتر) برگزار و درخصوص تجهیز درمانگاه های دندانپزشکی به دستگاه پانورامیک بحث و تبادل نظر شد.

طی جلسه، نمایندگان رشته ضمن ارائه نامه مورخ ۹۸/۰۹/۰۳ آقای دکتر جان بابایی به ایشان و توصیف ممنوعیت ارائه مجوز پانورامیک به درمانگاه های شهرهای برخوردار، بدون معرفی مسئول فنی متخصص رادیولوژی فک و صورت، در خصوص لزوم مقابله با پدیده خود ارجاعی و نیز نظارت بسیار ضعیف در این مراکز از جنبه بحث های حفاظتی از قبیل کیفیت سربکوبی، دوزیمتری، بازدیدهای دوره ای، استفاده از تجهیزات حفاظتی برای بیماران و همچنین مدارک و پروسه های قانونی معمولا ناقص بخش رادیولوژی این درمانگاه ها، نکات لازم را گوشزد نمودند.

مسئولین محترم دفتر حفاظت در برابر اشعه نیز ضمن استقبال از ایده هایی که باعث کاهش دوز تابشی بیماران می شود، توضیحاتی را ارائه و پیشنهاداتی جهت پیگیری های لازم در این مورد از سوی طرفین مطرح گردید.

……………………………………………

بنام آفریننده یکتا

با عرض سلام و تقدیم احترام

با توجه به برگزاری “سیزدهمین کنگره سالیانه انجمن علمی متخصصین رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران” با عنوان “نگرشی نوین بر رادیولوژی دهان، فک و صورت” ، بصورت مجازی، بدینوسیله از کلیه اساتید گرانقدر و همکاران ارجمند دعوت میگردد با مراجعه به سایت “انجمن رادیولوژی فک و صورت ایران” به آدرس www.iaomfr.com حداکثر تا تاریخ 30/10/1399نسبت به بارگزاری خلاصه محتوای سخنرانی و یا پوستر خود اقدام بفرمایند. متذکر میگردد اولویت پذیرش، با مقالات آموزشی است که تحت عناوین پیشنهادی ذیل، تهیه گردند.

” Temporomandibular Joint ” و “Facial Pains “

” Paranasal Sinuses “

“Maxillofacial Trauma “

“Salivary Glands “

” Head and Neck Lymph Nodes “

“Radiographic Diagnosis of Common Jaw Lesions “

“Applications of Different Diagnostic Imaging in Dentistry “

……………………………………………………….

▫️▫️▫️▫️ *به نام یزدان پاک*▫️▫️▫️▫️

*با درود و احترام*

جلسه هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۰/۲۵ بصورت مجازی و با حضور کلیه اعضا برگزار گردید؛

۱- حکم جدید دیوان عدالت اداری درخصوص لزوم اجرای بخشنامه آخر معاونت درمان (مورخ آذر ماه ۹۸) توسط آقای دکتر افضلی به اطلاع همکاران رسید و مقرر شد با کمک کمیته حقوقی انجمن و مشورت با وکلای مورد نظر و وکیل محترم پرونده ، ابعاد حکم و راه های پیش رو درمورد نحوه اجرای آن و نحوه اقدام قانونی در مورد کلینیک های دندانپزشکی بدون مسئول فنی متخصص رادیولوژی فک و صورت بررسی و اقدامات لازم به عمل آید.

همچنین مصوب شد که حکم مذکور با هماهنگی آقای دکتر پورصفر و با هدف اصلاح مصوبه مربوطه در کمیسیون تبصره ماده ۴ به اطلاع مقامات دفتر حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی رسانده شود.

۲- مصوب گردید اعضا کارگروه های زیرمجموعه کمیته های برنامه راهبردی هرچه سریعتر مشخص و این کارگروه ها شروع به فعالیت نمایند.

مسئولین کمیته های چهارگانه برنامه راهبردی بدین ترتیب اعلام می گردند؛

کمیته علمی-آموزشی: آقای دکتر وفایی

کمیته صنفی: آقای دکتر پورصفر

کمیته حقوقی- اخلاقی: آقای دکتر نیر

کمیته روابط عمومی: آقای دکتر جعفری

۳- درخصوص پیگیری مسائل و حواشی مربوط به یکی از شرکت های تجهیزاتی در خصوص اعلام خرید کالای غیر قانونی از سوی بعضی همکاران و ایجاد مشکلاتی برای برخی همکاران عزیز ، گزارشی توسط آقای دکتر نیر مطرح و اعلام شد طبق تلاش های صورت گرفته و مذاکرات با مسئولین ذیربط در اداره تجهیزات پزشکی و مخالفت صریح و قاطع با ورود به حریم طبابت و برخورد با مصرف کننده به جای متخلفین اصلی ، اقدامات اصلاحی در این زمینه در دست انجام است و به امید خدا انجمن با توان کامل از حریم طبابت همکاران دفاع خواهد کرد . ضمنا مقرر گردید نامه مربوط به اداره کل تجهیزات در روز شنبه ارسال و در اولین فرصت جلسه حضوری در این خصوص با مدیرکل محترم تجهیزات پزشکی برگزار گردد .

۴- توضیحاتی توسط آقای دکتر جعفری درمورد طراحی سایت جدید انجمن با قابلیت های اجرایی کامل و متنوع به اطلاع اعضا رسانده و نظرات تکمیلی سایر همکاران را بدنبال داشت. بزودی قرارداد طراحی این سایت آماده و به اجرا خواهد رسید.

۵- تقویم اجرایی کنگره سیزدهم و اعضا کمیته های اجرایی آن اعلام نهایی گردید. آقای دکتر وفایی گروه های هدف و رشته های تخصصی با قابلیت شرکت در کنگره را اعلام نمودند.

همچنین درمورد امکان ثبت نام کنگره از طریق سایت دندانه (علاوه بر خود سایت انجمن) نظراتی مطرح و تصمیمات لازمه اتخاذ گردید.

۶- با توجه به لزوم طی شدن روال قانونی انتقال هیئت مدیره انجمن در اداره ثبت شرکت ها و سپس مجوز افتتاح حساب جدید و با توجه با اینکه مخارج جاری انجمن از جمله قراردادهای مربوط به اجرا و پشتیبانی مجازی کنگره از حساب شخصی اعضا هیئت مدیره پرداخت شده، مقرر گردید خزانه دار محترم (آقای دکتر پورصفر) در تماس با اعضا محترم هیئت مدیره سابق، دریافت مبلغ مورد نیاز به عنوان تنخواه از حساب انجمن را با ایشان مطرح نمایند.

۷- درمورد پوشش خدمت cbct توسط بیمه نیروهای مسلح توضیحاتی توسط آقای دکتر وفایی و سایر همکاران مطرح و وظیفه بررسی بیشتر زوایای آن به کمیته های حقوقی و صنفی واگذار گردید. برگزاری نشست مشترک با مسئولین بیمه نیروهای مسلح از جمله پیشنهادات مطروحه بود.

▪️ضمنا موضوع جلسه با آقای دکتر جانبابایی جهت طرح مشکلات رشته و آقای دکتر سالاری (مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی) جهت پیگیری مسائل مربوطه همچنان در دستورکار هیئت مدیره انجمن قرار دارد.

۸- بحث نامه امضا شده توسط دستیاران محترم جهت اعلام نگرانی از آینده رشته خطاب به آقای دکتر هوشمند مطرح و مقرر شد با هماهنگی آقای دکتر آخشته، در جلسه ای با ایشان ضمن ارائه نامه مذکور ، درخصوص وضعیت رشته مذاکراتی صورت پذیرد.

*با سپاس*

*هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان و فک و صورت ایران*

……………………………………………………..

▫️▫️▫️▫️ *به نام یزدان پاک* ▫️▫️▫️▫️

درود و عرض ادب

هیئت مدیره انجمن توجه شما همکاران گرامی را به سه نکته ذیل جلب می نماید؛

۱-در جلسه روز سه شنبه مورخ ۹۹/۱۰/۳۰ نمایندگان هیئت مدیره انجمن، آقایان دکتر پورصفر و دکتر یوسفی با آقای دکتر سالاری (مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی) و آقای دکتر غفاری (مدیرکل درمان مستقیم همین سازمان) مذاکراتی پیرامون مسائل فی مابین رشته و این سازمان مطرح گردید. از جمله در خصوص بحث تسریع روند نسخ الکترونیک(که باعث پرداخت بسیار سریعتر حق بیمه و حذف برگه های مکسوره خواهد شد) و نیز همکاری مشترک در حرکت به سمت filmless شدن مراکز رادیولوژی فک و صورت از سال آینده با توجه به افزایش شدید قیمت فیلم از سال ۱۴۰۰، نظرات و پیشنهادات مطرح و مقرر شد جلسات کارشناسی بین انجمن و این سازمان برای نیل به این اهداف بزودی تشکیل گردد.

۲-در پیگیری حضوری از آقای دکتر جهانگیری (معاونت محترم فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی) درخصوص بحث تعرفه سال ۱۴۰۰ تلاش جهت افزایش عادلانه و قابل توجه تعرفه ها ادامه یافت.

۳-در خصوص بحث مهم و چالش انگیز قرارداد CBCT با سازمان بیمه نیروهای مسلح، هیئت مدیره تصمیم گرفت در این خصوص از کلیه همکاران گرامی نظرسنجی بعمل آورد؛ درصورتیکه تمامی همکاران به اتفاق ، رای به عدم عقد قرارداد سی بی سی تی با این بیمه(حتی به قیمت لغو قرارداد پری اپیکال ، پانورامیک و..) دادند ، هیئت مدیره که از الان برای روز یکشنبه هفته آینده با مقامات سازمان بیمه نیروهای مسلح وقت ملاقات گرفته، این خواسته همکاران را به ایشان منتقل و از این موضع دفاع خواهد نمود. اما درصورتیکه درصدی از همکاران تمایل به قرارداد CBCT را ابراز نمودند مسلما گزینه اول منتفی و در آن جلسه درخصوص برخی نگرانی ها از جمله کسورات ، تاخیر در پرداخت و .. مذاکره خواهد شد.

به زودی لینک نظرسنجی مورد اشاره، در گروهها قرار خواهد گرفت و از شما گرامیان خواهشمندیم به اتفاق در این تصمیم گیری مهم برای رشته مشارکت بفرمایید.

شاد و پیروز و تندرست باشید

هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران 🇮🇷

۹۹/۱۱/۰۲

………………………..،..،..،،،،،،،……………………..

▫️▫️▫️▫️ به نام یزدان پاک ▫️▫️▫️▫️

درود و عرض ادب

هیئت مدیره انجمن توجه شما همکاران گرامی را به دو موضوع ذیل جلب می نماید:

*موضوع اول: در جلسه روز یکشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۰۵ بین نمایندگان رشته (آقایان دکتر پورصفر و دکتر حمیدی) با مقامات سازمان بیمه نیروهای مسلح این تصمیمات در خصوص پوشش CBCT اتخاذ گردید؛

۱-دستورکار این پوشش در تهران و سایر استان ها بجز چند مرکز معدود بعنوان پایلوت و مراکز درمانی خود این سازمان ، فعلا متوقف شده تا پس از رفع تمامی مشکلات بصورت عمومی اجرایی گردد.

۲-با توجه به حرکت به سمت filmless شدن مراکز، پیشنهاد و مصوب گردید که ارائه پرینت برای بیماران(چه سی تی و چه پانورامیک و پری اپیکال) لزومی نداشته باشد.

۳-در بررسی زیرساخت شبکه طراحی شده این سازمان، برخی پیشنهادات جهت ساده سازی و افزایش کارایی مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.

۴-سقف استفاده جمعیت تحت پوشش این بیمه ، ۲ کوادرانت در سال عنوان شد که با پیشنهاد نمایندگان رشته میزان ۱ کوادرانت در سال مطرح و مقرر گردید تا انجمن در نامه ای رسمی و با ذکر مستدلات این درخواست را از سازمان مذکور مطرح نماید.

*موضوع دوم: با توجه به مشکلات پیش آمده برای برخی مراکز تصویربرداری فک و صورت کشور مرتبط با خرید و استفاده از بعضی تجهیزات (فسفرپلیت) از افراد متفرقه، کمیته محترم حقوقی انجمن به سرپرستی آقای دکتر نیر ضمن پیگیری های گسترده این موضوع از مقامات مربوطه ، نامه ای خطاب به ریاست اداره کل تجهیزات پزشکی تنظیم و ارسال نموده و طی آن با تاکید موکد بر ادله قانونی، تلاش در جهت دفاع از حقوق همکاران رشته صورت گرفت.

متن این نامه و همچنین صورتجلسه مصوبات با بیمه نیروهای مسلح و نیز نتایج نظرسنجی هفته گذشته در این خصوص، به پیوست تقدیم حضور می گردد.

با تشکر

هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت

۹۹/۱۱/۰۸

………………………………………………..

▫️▫️▫️▫️ *به نام یزدان پاک* ▫️▫️▫️▫️

درود و عرض ادب

و تبریک فرارسیدن روز زن و مادر حضور تمامی بانوان بزرگوار

به استحضار شما همکاران گرامی می رسد در جلسه مشترک بین نمایندگان انجمن(آقایان دکتر پورصفر و دکتر نیر) با جناب آقای دکتر سید سجاد رضوی، رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه، در خصوص بحث پر اهمیت تعرفه سال ۱۴۰۰ مباحث و پیشنهادات مختلفی مطرح شد؛

۱-ضمن معرفی رشته تخصصی به این مقام محترم و توصیف اختلاف شدید میان رشد هزینه ها در مقابل افزایش بسیار ناچیز تعرفه در سال های گذشته، درخواست موکد در خصوص حذف هشتگ از تعرفه های گروه رادیولوژی و رادیولوژی فک و صورت مطرح و از جانب ایشان عنوان گردید که پیگیری های لازم در این خصوص درحال انجام بوده و در سال آینده کدهای تعرفه ای هشتگ دار با افزایش بیشتری(در جزء فنی) نسبت به سایر کدها مواجه خواهند شد.

۲-لزوم بازنگری در آیتم های لحاظ شده در کتابچه تعرفه و اضافه شدن مواردی مثل پری اپیکال به روش موازی، آنالیز دیجیتال سفالوگرافی و … بر اساس رفرنس معتبر CDT مطرح و مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد جلسات کارشناسی در اینمورد به زودی با آقای مهندس معنوی(کارشناس ارشد این دبیرخانه) برگزار گردد.

۳-در خصوص افزایش تعرفه اطفال نظرات و پیشنهادات نمایندگان مطرح و قول مساعد برای پیگیری از جانب آقای دکتر رضوی داده شد.

۴-پیشنهاد اضافه شدن جزء جدیدی با عنوان جزء مواد و وسائل مصرفی در محاسبه نرخ تعرفه خدمت ایشان مطرح گردید.

نمایندگان رشته در جلسات آتی با کارشناسان و مقامات این دبیرخانه محترم خواهند کوشید که تا حد امکان تعرفه های سال(و سال های) آینده مطابق بر واقعیات تورمی جامعه تنظیم و اجرایی گردد.

با تشکر

هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان،فک و صورت

………………………………………………………………

▫️▫️▫️▫️ *به نام یزدان پاک* ▫️▫️▫️▫️

*درود و عرض ادب*

جلسه حضوری هیئت مدیره انجمن ، روز پنج شنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ در محل دفتر شرکت نشر پ برگزار شد؛

▪️ضمن بازدید اعضا از استودیوی تصویربرداری و تدوین این شرکت، هماهنگی های لازم در خصوص ضبط سخنرانی های کنگره، ثبت نام کنگره، سایت جدید و در حال تکمیل انجمن، نمایشگاه سه بعدی و همچنین نامه نگاری ها و تکمیل مدارک لازم بابت دریافت مجوز نهایی کنگره به عمل آمد.

▪️درخصوص طرح دعوی حقوقی یکی از شرکت های تجهیزاتی از برخی همکاران درمورد دستگاه های اپتیم خریداری شده از افراد متفرقه و راهکارهای مقابله با مشکل پیش آمده برای این همکاران عزیز بحث و تبادل نظر شد و اقدامات لازم جهت حل معضل پیش آمده مشخص گردید. همچنین بر لزوم اقدامعملی شرکت مذکور در به حداقل رسیدن ضرر و زیان همکاران و برخورد قانونی با وارد کنندگان متفرقه بجای همکاران ما تاکید شد.

▪️با حضور جناب دکتر کامران آقاخانی (ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و رییس هیئت مدیره انجمن پزشکی قانونی کشور) در محل جلسه، مباحث و پیشنهادات مهمی در زمینه راه های همکاری دو جانبه در خصوص آموزش مسائل حقوقی مرتبط با رشته به همکاران، بیمه مسئولیت و مسئول فنی ، مشاوره مالیاتی ، کمک به تدوین منشور نامه اخلاقی، مشاوره حقوقی مرتبط با امور صنفی و حرفه ای به انجمن و نیز به همکاران بعنوان افراد حقیقی و … مطرح و تصمیمات اولیه اتخاذ گردید.

▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️

▪️نکته تکمیلی: با توجه به مصوبه جدید هیئت دولت در مورد تعرفه ها و سوالات همکاران گرامی در این خصوص، نظر هیئت مدیره انجمن بر اجرای تعرفه های جدید اعلامی برای کلیه بیماران آزاد از همین تاریخ می باشد، و با توجه به عدم ابلاغ این تعرفه ها از سوی بیمه ها فعلا در مورد بیماران تحت پوشش بیمه ها، منتظر و پیگیر ابلاغ خواهیم ماند.

*با تشکر و بهترینآرزوها*

*هیئت مدیره انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت*

*۹۹/۱۱/۱۹*

۹۹/۱۱/۱۴